OSB’LERİN "AFET FARKINDALIK EĞİTMENLERİ" SERTİFİKALARINI ALDI

OSBÜK Akademi tarafından OSB’leri afet ve acil durumlara daha hazır hale getirmek amacıyla düzenlenen "Afet Farkındalık Eğitmen Eğitimleri"nin ilk grubu tamamlandı. OSB sanayicilerine afet eğitimi verecek insan kaynağı yetiştirmeyi hedefleyen eğitimlerin ilk grubunu başarıyla tamamlayan 21 OSB çalışanına da sertifikaları verildi.

Eğitimde AFAD Öğretmeni Sultan Boğazpınar Gün, afet yönetiminde ve afetlere hazırlıkta en sık karşılaşılan tehlike, risk, zarar görebilirlik ve kapasite gibi kavramları, afet öncesi, afet sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri, ilkyardım ve acil durumla ilgili konuları detaylarıyla anlattı.

Eğitimlerin ilk grubunda OSB’lerden gelen 21 ilgili personel, 2 gün teorik eğitim, 1 gün de yazılı ve sunum sınavına katıldı. Eğitim ile sınavları başarıyla tamamlayan 21 personel süreç sonunda eğitmen sertifikası aldı. Alınan sertifikalar aracılığıyla personeller, OSB’lerdeki sanayicilere afet farkındalık eğitimi verebilecek. 4 grup halinde yapılacak eğitimler ise Mart ayının ikinci haftasında sona erecek.

FOTO GALERİ