KÜTÜKCÜ, MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM POLİTİKA BELGESİ TANITIM TOPLANTISI’NA KATILDI

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Mesleki ve Teknik Eğitim Politika Belgesi Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile kamu-özel sektör temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, sektörlerle iş birliği yapılarak mesleki eğitime erişimi kolaylaştıracak politika anlatıldı.

Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise, “Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu çalışmalarımız kapsamında, mesleki eğitimi özel gündem haline getirdik. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarıyla, OSB’ler arasında iş birliği yapılmasını öngörüyoruz. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarıyla, sanayi ve ticaret odaları ve OSB yönetimleri başta olmak üzere, özel sektör kurumlarıyla eşleştirme yapılmasını yine destekliyoruz ve mesleki eğitim alanında sektörel kümelenmeler sağlanmasını öncelikli hale getirmiş durumdayız. İş başı eğitim programı ve mesleki eğitim kurslarının kamu-özel sektör iş birliğini öne çıkaran ortak eylemlerinde mutabık kalmış durumdayız” dedi.

Toplantıda ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü’nün Mesleki ve Teknik Eğitim Politika Belgesi'ne ilişkin hazırladığı sunum yapıldı.

FOTO GALERİ