SANAYİDE DÖNÜŞÜM BULUŞMALARI’NIN İKİNCİSİ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

Sanayide Dönüşüm Buluşmaları’nın ikincisi OSBÜK ve İstanbul Deri OSB ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Akbank ve Vodafone Business ana sponsorluğu, Netoloji Yazılım platin sponsorluğunda ve Impacta partnerliğinde gerçekleştirilen etkinlik serisiyle, sanayicilerin dijital dönüşüm süreçlerinin hızlandırılarak, dijitalleşmenin iş yapış süreçlerine adapte edilebilmesi hedefleniyor.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çökmez, Türkiye’de OSB sayısının 402’ye ulaştığını, OSB’lerde ise 67 bin fabrikanın üretim yaptığını vurgulayarak, “OSB’ler olarak her bir fabrikamızda dijital ve yeşil dönüşümü yani ikiz dönüşümü fırsat olarak değerlendirmeliyiz. OSBÜK olarak, bu dönüşümde OSB müdürlüklerimizin ve  sanayicilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Amacımız, OSB’lerimizi Türk sanayisinin dönüşümünde öncü yapmaktır. Bu hedefe yönelik pek çok projeyi de hayata geçirdik. OSBÜKbulut, OSBÜK Enerji İzleme Sistemi, OSBÜKnet, OSB’lerde Dijital Dönüşüm Programı ilk akla gelen çalışmalarımız. İş birliklerimiz, düzenlediğimiz eğitim ve çalıştaylarla da sanayicilerimizin farkındalığını artırmaya yönelik faaliyetlerimizi ayrıca aralıksız sürdürüyoruz. Sanayide Dönüşüm Buluşmaları ile, bu alanda yeni bir başlık açtık diyebiliriz” ifadelerini kullandı.


“OSB’LER ÜLKEMİZİN KALKINMASINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİP”

Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Çetin Düz de, “OSB’lerimiz ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir paya sahip. Birçok farklı sektörden firmanın bir araya geldiği OSB’lerimiz istihdam, ihracat, üretim anlamında ülkemiz adına öncü konumda yer alıyor ve bu değeri ileri taşımak üzere dijitalleşme alanında stratejik yatırımlara imza atıyor. Akbank olarak OSB’lerin dijitalleşme ve sürdürülebilirlik odaklı bu dönüşümünde yanlarında yer almak üzere çözümler geliştiriyoruz. OSB’leri ileri taşıyan ve yerel ve global alanda rekabet avantajı sağlayan başarı ve kazançlar yaratmaları için yeniliklere imza atıyoruz. Bu kapsamda OSB müşterilerimize özel tasarladığımız avantajlı paketimizle sanayicilerimize desteğimizi güçlü bir şekilde sürdürme hedefindeyiz. Ayrıca farklı illerde düzenlediğimiz Sanayide Dijital Dönüşüm buluşmalarımız da ortak hedefler ve yol haritaları belirlemek üzere bu çalışmalarımıza hizmet ediyor. OSB’lerimizle iş birliği içinde bu adımların çok hızlı bir şekilde ülkemiz için fayda ve değere dönüşeceğine inanıyoruz” diye konuştu.


“OSB’LER SANAYİMİZİN CAN DAMARI”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu ise konuşmasında, “Vodafone Business olarak işletmelerimizin dijital dönüşüm yolculuklarını kolaylaştırarak hızlandırmayı ve bu doğrultuda tüm ihtiyaçlarını sağlamayı odağımıza koyduk. Sanayide Dönüşüm Buluşmaları’nın ilkini Konya’da gerçekleştirmiş ve sanayicilerimizden çok kıymetli geri dönüşler almıştık. Bugünse işletmelerimizle yeniden bir araya gelerek ve rekabet ortamında şirketlerimizin iş yapış süreçlerini dijital çağa uygun hale getirecek hizmetlerimizi tanıttık. OSB’ler sanayimizin can damarı. Bizim önceliğimiz ise işletmelere kendi ihtiyaçlarına özel çözümlerden oluşan en doğru yol haritalarını sunmak, dijital dönüşüm yolculuklarında güvenilir teknoloji iş ortakları olarak bu süreci kolaylaştırarak mümkün kılmak ve büyümelerine katkı sağlamak. Vodafone Business olarak, OSB’lerde yer alan işletmelerimizin dijital dönüşüm ortağı olmak için her zaman yanlarında yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

Sanayide Dönüşüm Buluşmaları programıyla ilgili konuşan Impacta Kurucu Ortağı Ümit Öncel, “Sanayide Dönüşüm Buluşmaları ile, Türkiye'de OSB’lerde yer alan işletmelerin çağın gereklerine uygun bir bakış açısı kazanmalarına ve buna uygun donanıma en uygun şartlarda erişmelerine öncülük etmeye devam ediyoruz. OSBÜK ev sahipliğinde ve değerli paydaşlarımızın destekleriyle yıl boyunca düzenleyeceğimiz buluşmalarla ülkemizin ekonomisinin temeli olan sanayi dünyasının sürdürülebilir ve istikrarlı büyümesine katkı sağlamayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.


Dijital teknolojilerle büyüme, sürdürülebilir finansmanın önemi ve finansal işletmelerde dijitalizasyon, iş akış yönetiminde verimlilik, zaman ve maliyet üçgeninde kodsuz çözümler, sanayide kamu destekleri konulu oturumlarla devam eden etkinlik, Teknoloji Yazarı ve Trend Avcısı M. Serdar Kuzuloğlu’nun keynote oturumuyla sona erdi.

FOTO GALERİ