OSB BAŞKANLARI VE BÖLGE MÜDÜRLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI İKİNCİ GÜNÜNDE DEVAM ETTİ

OSBÜK tarafından düzenlenen OSB Başkanları ve Bölge Müdürleri İstişare Toplantısı ikinci gününde devam etti.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Abdurrahman Aydın ile Schneider Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı İsmail Yamangil’in katıldığı toplantıda, İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emre Alkin, Ekonomideki Güncel Gelişmeler isimli bir sunum gerçekleştirdi. Dünya ve Türkiye genelindeki ekonomik ve sosyal konular hakkında bilgiler veren Alkin, OSB’lerin önemine ilişkin değerlendirme yaptı.

Toplantının devamında Schneider Organize Sanayi Segment Lideri Ali Öztürk, Yeni Nesil OSB’ler ve Schneider Çözümleri konulu sunum yaptı. Öztürk sunumunda, “Günümüz enerji krizi atlatmanın tek yolu enerji verimliliğini ciddi bir farkındalık ile artırmak ve yeni enerji yaklaşımına adapte olmaktır” dedi.

OSB’lerin İyi Uygulama Örnekleri isimli oturumda OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, Yalova Makine İhtisas OSB Başkanı Direnç Özdemir, Bursa OSB Müdürü Osman Yıldırım ve Adana Hacı Sabancı OSB Müdürü Ersin Akpınar OSB’lerinin çalışmalarını ve projelerini anlattı.

Ticaret Bakanlığı Sunumunu AB Tek Pazar ve Yeşil Mutabakat Dairesi Başkanı Gülizar Yavaş gerçekleştirdi. Yavaş sunumunda SKDM sürecindeki OSB’ler konusunda bilgiler verirken, ticari ilişkilerde dikkat edilmesi gereken noktaları da anlattı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Oturumu’nda ise Sanayi Bölgeleri Genel Müdür Yardımcısı Caner Koçoğlu, Mekansal Planlama Daire Başkanı Orhan Kılınç, İmar Şube Müdürü Nazan Soyal, Ruhsat ve İzinler Şube Müdürü Asuman Cömert ile Mevzuat Şube Müdürü Hilmi Adnan Yüksel, OSB’lerin İmar Planı ve değişikliklerinde dikkat etmesi gereken hususlar, OSB’lerde ruhsata aykırı yapılaşma ve alınması gereken önlemler ile OSB’lerde parsel tahsisi iptali ve bedelsiz tahsiste tapu devrinde yaşanan sorunlar konularını anlattı.

Toplantı katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile sona erdi. 

TOPLANTININ TÜM FOTOĞRAFLARI İÇİNTIKLAYINIZ.


FOTO GALERİ