BOTAŞ YETKİLİLERİ, DOĞAL GAZ DAĞITIMINI KENDİ YAPAN OSB’LERİ BİLGİLENDİRDİ


OSBÜK ile Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından doğal gaz dağıtımını kendi yapan OSB'lere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda BOTAŞ yetkilileri, 2024 gaz yılında aylık doğal gaz faturalarına esas verilerin webservis aracılığıyla BOTAŞ'a aktarılmasına ilişkin OSB’lerin sorularını cevaplandırdı.

Toplantıda BOTAŞ Doğal Gaz Toptan Satış Daire Başkanı Aziz Murat Çakır, OSB’lerin hem günlük okuma verilerinin hem de tüketicilere fatura edilen verilerin dijital olarak BOTAŞ’a iletilmesi konusundaki süreci değerlendirdi. Amaçlarının OSB verilerinin artık web tabanlı şekilde alınmasının sağlanması olduğunu söyleyen Çakır, 2024 yılı Şubat ayında ilk faturanın çıkacağını ve organize sanayi bölgelerinin mağduriyet yaşamaması için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

OSBÜK Genel Sekreteri O. Fatih Soysal da, BOTAŞ’ın hem Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı hem de OSBÜK ile uyum içerisinde çalıştığını belirterek, BOTAŞ yetkililerine teşekkür etti.

Toplantı, BOTAŞ Doğal Gaz Toptan Satış Daire Başkan Yardımcısı Zekeriya Küçük’ün OSB’lerden gelen soruları cevaplandırması ile devam etti.