KÜTÜKCÜ, MESS TEKNOLOJİ MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ


Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye Metal Sanayiciler Sendikası’nın İstanbul’da kurduğu MEXT Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Gelişim Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Kütükcü’ye merkez içerisinde bulunan üretim hatları ile sanal ve dijital fabrikaların çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Birçok teknolojik tesisin bir araya geldiği ve eğitimlerin verildiği merkezde incelemeler sırasında Başkan Kütükcü, OSB’ler ve sanayicileri hakkında bilgiler vererek, bu merkezlerin üretim verimliliği açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Model Fabrikalar gibi bu tür merkezlere dijitalin eklenmesinin üretim verimliliğine farklı bir boyut kattığını anlatan Kütükcü, “Dünya genelinde dönüşüm artık dijital ve yeşil olmak üzere İkiz Dönüşüm olarak ifade ediliyor. Dijital dönüşüm yeşil dönüşümden bağımsız değil, yalın üretimden de bağımsız değil. Burada çok güzel bir sistem kurulmuş ve ciddi yatırım yapılmış bir merkezi görüyoruz. Bu merkezimizden daha fazla yararlanmamız gerekiyor” dedi.

Kütükcü’ye ziyaretinde OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Türker, OSBÜK Genel Sekreteri O. Fatih Soysal ve MEXT Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Gelişim Merkezi Direktörü Efe Erdem eşlik etti.