KAYSERİLİ SANAYİCİLERİN TALEPLERİ İSTİŞARE EDİLDİ

OSBÜK tarafından Kayseri’de sanayicilerle istişare toplantısı düzenlendi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Kayseri’deki OSB Başkanları ile oda ve borsa başkanlarının katıldığı toplantıda Kayserili sanayicilerin talepleri istişare edildi.

Kayseri Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Kayseri'nin üretim ve ticaretteki önemine değinerek, Kayseri’deki OSB’lerin şehrin üretim hayatında lokomotif rol oynadığını vurguladı. Kütükcü, “Kayseri 3’ü işletme aşamasında olmak üzere 4 OSB’miz var.  Bu OSB’lerimizdeki bin 508 fabrikada 81 bin kişiye istihdam sağlıyor. İnşallah Kayseri’mizin üretim hayatındaki gelişme OSB’lerimiz öncülüğünde devam edecek” şeklinde konuştu. OSBÜK'ün OSB’lerle buluşmaya, OSB’lerin sorunlarını çözmeye yönelik güçlü adımlar atmaya devam edeceğini belirten Kütükcü, bu çalışmalarda her zaman Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın desteklerini gördüklerini belirterek Bakan Yardımcısı İnan'a teşekkür etti.

 

“KAYSERİ EFSANESİNİN MİMARI SANAYİCİLERDİR”

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan ise, Kayseri sanayisinin önemine atıfta bulunarak, sanayicilerin Kayseri efsanesinin mimarları olduklarını vurguladı.

Toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci de, OSB'ler ve sanayicilere verdikleri desteklerden dolayı OSBÜK Başkanı Kütükcü ve Bakan Yardımcısı İnan'a teşekkür etti.

Toplantı istişare bölümü ile devam etti.

FOTO GALERİ