AFET FARKINDALIK EĞİTMEN EĞİTİMLERİ DÜZENLENİYOR

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğinde, OSBÜK AKADEMİ kapsamında “Afet Farkındalık Eğitmen Eğitimleri” başladı. “Afet Bilinci Eğitmeni” yetiştirmek amacıyla yapılan ve 14-16 Şubat tarihlerinde eğitimlerini başarılı şekilde tamamlayan katılımcılara eğitmen sertifikası verilecek.

 

BAŞARILI OLAN KATILIMCILAR EĞİTMEN SERTİFİKASI ALACAK

Eğitim organize sanayi bölgelerinin ilgili personellerinin katılımı ile 3 gün sürecek ve eğitimde katılımcılar yazılı sınav ve sunum sınavında başarılı olmaları halinde eğitmen sertifikası alacak. Sertifika sayesinde katılımcılar, organize sanayi bölgelerinde bulunan sanayicilere Afet Farkındalık Eğitimi verebilecek. Eğitimler 4 grup halinde yapılacak ve Mart ayının ikinci haftasında tamamlanacak.

 

600 BİNE YAKIN ÇALIŞAN AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ ALDI

OSBÜK, 2021 yılı Haziran ayında AFAD ile afet ve acil durum farkındalığının arttırılarak afet risklerinin azaltılmasına yönelik iş birliği ve koordinasyonun sağlanması amacıyla “Afet Farkındalık Eğitimleri İşbirliği Protokolü” imzalamıştı. Protokol kapsamında da organize sanayi bölgelerinde 600 bine yakın çalışan afet farkındalık eğitimi aldı.

FOTO GALERİ