OSBÜK MESLEKİ EĞİTİM İHTİSAS KURULU TOPLANTISI YAPILDI

OSBÜK tarafından kurulan Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Başkanı Necip Filiz’in yönetimindeki toplantıda, Kurul Üyeleri OSB’lerdeki mesleki ve teknik eğitimle ilgili konularda istişarelerde bulundu.

Toplantının açılışında konuşan Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Başkanı Filiz, OSB’lerde 86 mesleki ve teknik anadolu lisesi (MTAL) bulunduğunu ve 61 binden fazla öğrencinin bu okullarda eğitim aldığını söyledi. Mesleki eğitimin sanayi sektörü için çok kıymetli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Filiz, mesleki ve teknik anadolu liselerindeki gelişmeleri değerlendirerek, OSB içinde desteklenen alanlara ilişkin de bilgiler verdi.

 

OSB’LERİN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDEKİ SORUN İLE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Mesleki ve teknik eğitim alanında OSB’lerden gelen sorun ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda Kurul Üyeleri, eğitim-öğretim destekleri, teknik öğretmen ve teknik eğitim fakültelerinin açılması ile alan/dal açma kapama ve kontenjan değişiklikleri gibi farklı konularda görüşlerini bildirdi.

Mesleki Eğitim İhtisas Kurulu Üyeleri toplantı sonunda kendi OSB’lerindeki tecrübelerini de aktardı.

FOTO GALERİ