OSB’LERDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM SERTİFİKASYON PROGRAMI EĞİTİMLERİ BAŞLADI

OSBÜK Akademi organizasyonunda OSBÜK, Vodafone Business Türkiye ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından “Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı” eğitimlerinin ikincisi başladı.

Organize sanayi bölgeleri ile katılımcı firmalarının dijital yetkinliklerinin artması ve dijital alanda bilgilerinin çeşitlendirilmesine katkı sağlayan eğitimler 3 grup halinde, 12 başlıkta, 12 hafta boyunca devam edecek. Dijital kültürden makine öğrenmesine kadar pek çok konunun anlatılacağı eğitimler, OSB’ler ile firmalarının IT ve bilişim personelinin desteklenmesini de sağlayacak.


DİJİTALLEŞMENİN İMALAT SANAYİSİNE KATKILARI ANLATILDI

Yoğun katılımın sağlandığı eğitimin ilk haftasında Yıldız Teknopark Dr. Mehtap Battal, Dijital Dönüşüm ve KOBİ’lere Etkisi konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Yapay zekâ, işletme verimliliği ve hibrit çalışma modeli gibi konuların çalışma hayatında artık önemli bir yere sahip olduğunu anlatan Battal, dijital dönüşüm kavramları olan dijitalleştirme, dijitalleşme ve dijital dönüşümün neler olduğunu ifade etti. Müşteri, finans, verimlilik ile marka ve pazarlama konularında dijitalleşmenin önemli faydaları olduğunu kaydeden Battal, “Özellikle imalat sanayi için işlemlerin otomatikleşmesi ile zaman ve maliyet tasarrufları sağlanır. Otomatikleştirilmiş montaj hatları ve robotik sistemlerin kullanılması yine verimlilik açısından önemli katkılar sağlıyor” dedi.

Eğitim, dijital dönüşümün uygulandığı işletmelerdeki gelişmeler, dijital teknolojiler, dijital yol haritası konularının anlatılması ve katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile devam etti.


OSB’LERDE 1.000 DİJİTAL ELÇİ YETİŞTİRİLMİŞTİ

OSBÜK, Vodafone Business Türkiye ve Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğinde “OSB’lerde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı”nın birincisi 10 başlıkta, 10 hafta boyunca gerçekleştirilmişti. OSB’ler ile firmalarının yoğun katılım sağladığı eğitimlere katılarak başarılı olan 1.000 kişi de dijital elçi olarak yetiştirilmişti. Dijital elçilerin sertifika töreni ise İstanbul’da Sanayi ve Teknoloji eski Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Umut Rıfat Tuzkaya’nın katılımıyla gerçekleştirilmişti.

FOTO GALERİ