ELEKTRİK DAĞITIM LİSANSI SAHİBİ OSB’LERE, EPDK İLE EPİAŞ’IN UYGULAMALARI ANLATILDI

OSBÜK tarafından elektrik dağıtım lisansı sahibi OSB'lere yönelik, “OSB'lerde Lisanssız Elektrik Üretim Uygulamaları Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ile Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ)’ın lisanssız elektrik üretim alanındaki uygulamaları hakkında bilgiler verilen toplantıda, online sistem üzerinden EPİAŞ mahsuplaşmasının da nasıl yapılacağı uygulamalı olarak anlatıldı.

Hibrit model ile Ankara Sanayi Odası’nda yapılan toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Üstyapı Uygulama Daire Başkanı Caner Koçoğlu, OSBÜK Genel Sekreteri O. Fatih Soysal, OSBÜK Enerji Müşaviri Dr. Mehmet Mungan, EPDK Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığı Lisanssız Üretim Grup Başkanı Serkan Aktaş, EPİAŞ Elektrik Piyasası Kayıt ve Uzlaştırma Müdürü Meriç Emre Aydın katıldı.

 

OSBÜK’ÜN BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDECEK

Toplantının açılışında konuşan OSBÜK Genel Sekreteri O. Fatih Soysal, OSBÜK’ün OSB’ler için çalışmaya devam ettiğini, enerji alanında OSB’lerden gelen talepler doğrultusunda da toplantının düzenlediğini kaydederek, bilgilendirme toplantılarının süreceğinin altını çizdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Üstyapı Uygulama Daire Başkanı Caner Koçoğlu da düzenlenen toplantı için OSBÜK’e teşekkür ederek, toplantıların devam etmesi temennisinde bulundu.

 

OSB’LER, LİSANSSIZ ELEKTRİK ÜRETİMİ KONULARINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Toplantının bilgilendirme kısmında ise EPDK Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığı Lisanssız Üretim Grup Başkanı Serkan Aktaş, Lisanssız Elektrik Uygulamalarının başvuru türleri, mahsuplaşmanın nasıl yapıldığı, sistem kullanım bedelleri ve diğer mevzuat değişikliklerine ilişkin bilgiler verdi. EPİAŞ Elektrik Piyasası Uzlaştırma Kıdemli Uzmanı Yusuf Sinan Akıncı da, Bölgeler Arası Aylık Mahsuplaşma isimli bir sunum gerçekleştirdi. Akıncı sunumda, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği, Lisanssız Üretim Modülünün Kapsamı, Mahsuplaşma ve Sanal Sayaçlar ile mahsuplaşmanın online olarak nasıl yapılacağı gibi konuları anlattı.

Sunumların ardından OSB’lerden gelen sorular, EPDK ve EPİAŞ yetkilileri tarafından yanıtlandı.

 

TOPLANTININ TÜM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

FOTO GALERİ