OSB DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROGRAMI BEŞİNCİ HAFTASINDA DEVAM ETTİ

OSBÜK, Vodafone Business Türkiye ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından “OSB’lerde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı” eğitimleri düzenlenmeye devam ediyor. OSBÜK Akademi organizasyonunda OSB’lerin IT ve bilişim personelinin yetkinliğini artırmaya yönelik eğitimde, Yapay Zekâ, Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme, Üretken Yapay Zekâ, Robotik Süreç Otomasyonu konuları anlatıldı.

Yıldız Teknopark Dr. Mehtap Battal eğitimdeki sunumunda, sürekli geliştirilen yapay zekanın geldiği yer konusunda bilgiler verdi. Yapay zekâ ile düşünebilen yapay zekâ arasındaki ilişkiyi anlatan Battal, yapay zekanın iş dünyası için barındırdığı risklerin neler olduğunu söyledi. AI’nın üretim sektörüne katkısı hakkında bilgi veren Battal, “Yapay zekâ üretim dünyasının geleceği için kritik öneme sahip. İmalat sanayinde yapay zekâ maliyet tasarrufu, gelir büyümesi, verimlilik ve üretim operasyonlarının uçtan uca görünürlüğünün sağlanması gibi faydaları getirir” dedi.

Eğitimde ayrıca Robotik Süreç Otomasyonunun işlerliği, kullanım alanları ile faydalarının yer aldığı bilgiler de verildi.